Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78.yılında düzenlenen anma programı Hakan Çeken Kültür Merkezinde devam etti.
 
Urla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreninin ardından program Urla Hakan Çeken Kültür Merkezinde devam etti. Düzenlenen programa Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Garnizon Komutanı Vekili Albay Erol Çevik, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Cumhuriyet Başsavcısı Utku Salih Dinçer, Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir, Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda Urlalı katıldı.
 
İstiklal Marşı ve ardından Atatürk’ün hayatından kesitlerin yer aldığı kısa film ile başlayan program Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Şimşek’in günün anlam ve önemi belirten konuşmasıyla devam etti.
 
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Şimşek : “Atatürk yaptıklarıyla sadece ülkemiz ve milletimiz adına değil, aynı zamanda dünya platformunda belli bir yere gelerek bunu başarmış, kabiliyetli bir komutan zeki siyasetçi ve ülke kuran büyük bir devlet adamıdır. Atatürk’te var olan bağımsızlık aşkı Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında başta gelen faktörlerden bir olmuştur. Kazandığı savaşlardan sonra ortaya koyduğu siyasi duruş ile tüm dünyanın beğenisini kazanmıştır. Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini en iyi şekilde kavrayıp benimsemek, onu anlatmak ve gelecek nesle aktarmak hepimizin en önemli görevlerindendir” dedi.
 
Konuşmanın ardından 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Garnizon Komutanı Vekili Albay Erol Çevik, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar ve Cumhuriyet Başsavcısı Utku Salih Dinçer verdi.