19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama programı, Urla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk sunma törenine ile başladı.  
 
Törene İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, Urla Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, Urla Jandarma Komutan V. Hüseyin ÖNAL, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin SOLMAZ, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ile  Urla’ lılar katıldı.
 
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama programı, çelenk sunma töreninden sonra Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesinde devam etti. Şiir, kompozisyon ve masa tenisi dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini, İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Urla Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin SOLMAZ tarafından verildi.