Ahilik Haftası kutlamaları Urla’da açılış töreniyle başladı. Urla Belediyesi, Urla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Türk Kızılayı Urla Şube işbirliğiyle ilk kez gerçekleştirilen Ahilik Haftası Etkinliği Urla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti.
Etkinliğe Kaymakamımız Önder CAN,  Belediye Başkanı Sibel UYAR, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya MUTLU, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol AYDINHAN, Urla Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Adıgüzel DEMİREL, Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül SALTIK, Urla Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehtap BAYDAK, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, Urla halkı ve çok sayıda esnaf katıldı.
17-23 Eylül Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Urla Sanayi Sitesi Esnafıyla bir araya gelindi. Kahvaltılı gerçekleşen buluşmaya Kaymakamımız Önder CAN, Belediye Başkanı Sibel UYAR, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol AYDINHAN, Urla Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmet Erak’da katıldı.
Ahilik Haftasında Esnaf Odası Binasının Temeli Atıldı.
 Urla Kent Konseyi yanındaki araziye yapılacak olan Esnaf Odası’nın binasının temeli Kaymakamımız Önder CAN, Belediye Başkanı Sibel UYAR, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya MUTLU, Urla Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Birol AYDINHAN ve esnafların katılımıyla atıldı.
ASIRLIK ÇINARLARA VEFA YEMEĞİ
Ahi Devran Kültür Haftası etkinlikleri kapsamında İskele URİT Restoran’da “Eski Esnaflara Vefa Yemeği” düzenlendi.. Urla’nın meşhur eski esnaflarının katıldığı yemekte Kaymakamımız Önder Can, Belediye Başkanı Sibel UYAR, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK’te esnafları yalnız bırakmadı.