10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında Urla Hakan Çeken Kültür Merkezinde konser gerçekleşti.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78. Yılı kapsamında düzenlenen anma programında Urla Belediyesi ve Urla Kaymakamlığı işbirliğiyle Hakan Çeken Kültür Merkezinde Urla Fasıl Topluluğu tarafından “10 Kasım Atatürk’ü Anma” konseri gerçekleşti. Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği gecede Urlalılar duygu dolu anlar yaşadı.
 
Konsere, Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Emekli Korgeneral Cahit Sarsılmaz, Jandarma Komutanı Binbaşı Cemil Erdemir, Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda Urlalı katıldı.
 
Konserin ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek: “ Atatürk, vatan, millet için bu güzel ülkemiz için hiç uyumadı. 57 yıllık ömre insanüstü bir çabayla ortaya inanılmaz sonuçlar çıkararak değer kattı. Biz Türk Ordusunun ebedi Başkomutanını, Kurtuluş Savaşını sonlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusunu, ama hepsinin altını dolduran eşsiz bir lider ve büyük bir Türk olarak anıyoruz. Kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.
 
Konuşmanın sonunda ise Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar Urla Fasıl Topluluğunun Şefi Çetin Sarıoğlu’na teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.