Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 4. Urla Uluslararası Bağ Bozumu Yelken Yarışları Şampiyonası sona erdi.

        Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü'nde ödül töreni gerçekleşti. Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'ın katılımıyla başlayan törende dereceye giren sporcular ödüllerini aldı. Bağbozumu şenlikleri kapsamında yedi gün süren yarışlara üç ülkeden toplam 129 sporcu katıldı.

        ARM Urla Yelken Kulübü, Çeşme Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Foça Yelken Kulübü, Karşıyak Yelken Kulübü, J. K Delfin, Tekirdağ Yelken Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü, Ankara Yelken Kulübü, Burgaz Yelken Kulübü, Bodrum Yelken Kulübü, Solo Yelken Kulübü, İstanbul Yelken Kulübü ve İÇDAŞ Spor Kulübü sporcularının ödül aldığı törende Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar'a da katkılarından dolayı plaket takdim edildi.

        Urla sporla ve sporcusuyla güzel bir yer diyen Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek: "Geleneksel hale gelen bu yarışların gelecek yıllarda artan bir coşkuyla artacağına da inanıyorum. Zor dönemlerden geçiyoruz ama sizlerle bir araya gelerek bu organizasyonu devam ettirmek istedik. Şehitlerimizden dolayı düzenleyeceğimiz konseri iptal ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl burada yelkenlerini denizlerimize açan herkesi gelecek yıllarda yine Urla'ya bekliyorum" şeklinde konuştu.

        Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, " Bu etkinlikleri daha güzel kutlamak isterdik ama içimiz yanıyor. Ülke olarak da zor günlerden geçiyoruz. Ama çocuklara yaptığımız yatırımın daha sonralarda Ülkemize daha güzel bir şekilde döneceğine inanıyoruz. Bir sporcu annesi olarak da, bütün sporcu velilerine de gönülden kutlamak istiyorum. Bağbozumu şenlikleri önemli bir zamandı bizler için. Bunun yedi gün süren IGOR Yarışları ile de taçlandırdık. Dün sporcularımız Urla turu da yapmış. Umarım Urla’mızı beğenmişinizdir . Urla çok güzel ve özel bir yer. Sizleri burada görmekten mutluyuz. Gelecek yıllarda sporcu sayımızın artması dileğiyle hepinize başarılı günler diliyorum" ifadelerini kullandı.