Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümümün 80.yılında Urla’da törenle anıldı.
 
Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen anma programında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için saat 09.05’te sirenler çaldı saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal marşının okunmasın ardından, kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve özel kuruluşlar Atatürk anıtına çelenk bıraktı.
 
Törene Kaymakamımız Önder Can, Belediye Başkanı Sibel Uyar, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik, Urla Uzunada Deniz Üs Komutanı Piyade Albay Mustafa Karabalık, Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve Urlalılar katıldı.
 
Cumhuriyet Meydanı’nın da düzenlenen törenin ardından Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, öğrencilerin hazırladığı şiirler, şarkılar ve Atatürk’ü anlatan filmlerle anıldı.
 
Kaymakamımız Önder Can, Urla Uzunada Komutanı Deniz Üs Komutanı Piyade Albay Mustafa Karabalık, Belediye Başkanı Sibel Uyar, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik Atatürk ve Doğa konusunun işlendiği şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdiler.