Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Arıkan NACAR, SGK Başkan Yardımcısı Cevdet CEYLAN, İş Sağlığı Genel Müdürü İsmail GERİM, Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığı MYK Daire Başkanı Metin KAHRAMAN, İŞKUR Genel Müdürlüğü İç Denetiçisi Özkan ÖZTÜRK, İzmir İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Ekrem GÜLCEMAL, İŞKUR İzmir İl Müdür V. Zafer ŞENER, Urla Esnaf ve Saanatkarlar Oda Başkanı Murat ÖZÜN, Urla Ziraat Odası Başkanı Nurettin KILIÇ, Esnaf Kefalet Odası Başkanı İsmet ERAK ile birlikete İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK’i makamında ziyaret etti.
 
Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığı heyeti, kaymakamımız ile birlikte esnaf ziyaretlerinde, iş yeri açılışında, Sosyal Yardımlaşma Vakfını ziyaretinde, Sanat Sokağını esnafını ziyaretinde ve sokakta incelemede bulundular.
 
İlçemizde bulunan Abalıoğlu Lezita Balık Fabrikasını ziyaret ederek, işçilerle öğle yemeğini birlikte yediler. Heyet İzmir Yüksek Teknolojisi Üniversitesi Teknopark’ı ziyaret ederek firma sahipleri ile görüşmelerde bulunduktan sonra Levent KÖSTEM Tarihi Zeytin Yağı Fabrikasını ziyaret ettikten  sonra çalışmalarına Çeşme’de devam etmek üzere ilçemizden ayrıldılar.