2011 Yılı yaz dönemi Halk Eğitim Merkezi destekli olarak Uzunkuyu İlköğretim Okulu’nda başlayıp, Şehit Kemal İlköğretim Okulu öğrencileri ile keman öğrencisi sayısını artıran ve müzik yolculuğuna 80.Yıl Gazi Ortaokulu öğrencileri ile devam eden “Cesur Kemancılar”, yedi yıllık süreçte 200’den fazla çocuğumuza keman çalma becerisinin kazandırıldığı bir projedir. 4. Bireysel Konserini 15 Mayıs 2017 günü Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde gerçekleştiren Cesur Kemancıların, müzik şölenine; İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK ve eşi Hakim Ayda TAŞ ÇELİK, Jandarma Komutan V. Hüseyin ÖNAL, Milli Eğitim Şube Müdürü Necim EROĞLU, 80.Yıl Gazi Orta Okulu Müdürü Erşan EROĞLU, okul müdürleri ve veliler katıldılar.
 
        Müzik Öğretmeni Hande HİMMET; “Müzik büyük bir sabır, özveri, emek ve en önemlisi de şu anda olduğu gibi bir çok izleyicinin karşısına çıkıp performans sergileyecek büyük çaplı konserler verecek cesarete ihtiyaç duyar, cesaret ve özgüven keman öğrencilerimizin hepsinde mevcut, bu yüzden onlar bizim “Cesur Kemancılarımız” diyor.
 
        Konserde “Cesur Kemancılar” dışında, Melodika  Korosu, Çan Orkestrası, Cup Game Ritm Orkestrası da , Flüt Orkestrası ve piyanocular da eserlerini seslendirdiler.