İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlene ve Urla’daki tüm devlet okullarının katımlıyla gerçekleşen ‘Eğitim Şenliğimiz’ 1 Haziran 2017 Çarşamba Günü saat 10.00’da Eski Tamirhane Binasında açılış töreni ile başladı. 

Törene, İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzet GÜNDÜZ, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ açılış konuşmasında, birincisi düzenlenen “Eğitim Şenliğinin” geleneksel hale geleceğini belirtirken, şenlik için desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK’ e, belediye imkânlarını sunan Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR’ a ve çalışmaları için yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

           Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzet GÜNDÜZ açılış kurdelesini öğrenciler ile birlikte kestiler.

            El sanatlarından bilime, gösteri sanatından matematiğe eğitimin her alanında örneklerin sunulduğu “Eğitim Şenliği”, Eski Tamirhane binasında 2 gün boyunca devam etti.