İçişleri Bakanlığının 2017/345 sayılı Kararnamesi ile İlçemize atanan Kaymakamımız Önder CAN başkanlığında ilki gerçekleşen “Vatandaşla Buluşma” toplantısı Atatürk Kültür Merkezinde yapıldı.
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakamımız Önder Can, "İletişim kanallarına açık bir insanım, kapılarımız her zaman vatandaşlarımıza ve basın mensuplarına açıktır. Elimizden geldiğince fikirlerin tartışıldığı bir çalışma ortamını tercih ediyoruz, bu yüzden gelecek olan önerilere de her zaman açığız. Urla belirli bir noktaya gelmiş, gelişen bir ilçemiz ve bizler ülkemizin şanslı coğrafyalarından birindeyiz. Urla yükselen bir değer, dolayısıyla bu durum bizlerin de görev ve sorumluluklarını arttırıyor. Bugüne kadar görevde olan meslektaş ve idarecilerimize çalışmaları için teşekkür ediyoruz ve bundan sonra onların bıraktığı mirası daha da ileriye taşımaya çalışacağız" dedi.
 
Uyuşturucu kullanımı ve göçmen kaçakçılığı ile ilgili mücadele konusunda vatandaşların da desteğinin önemine dikkat çeken Kaymakamımız Önder CAN, sözlerini şöyle sürdürdü: 

            "İlçemizde bu konularla ilgili şüpheli bir durum ile karşılaşan vatandaşlarımız jandarma ve ilçe emniyet müdürlüğü ile iletişime geçmelerini ve gençlerimizi kurtarmak konusunda bizlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Erken edeceğimiz her müdahale, gençlerimizin dönüşü olmayan noktalara gelmesini önleyecektir. Aynı zamanda, göçmen kaçakçılığı ile ilgili olarak bölgemizde artan bir hareketlilik var. İlgili kolluk kuvvetlerimiz çalışıyor ancak şüpheli bir durumda yine vatandaşlarımızın, ekiplerimize yardımcı olacak ihbarlarını bekliyoruz" dedi.