3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşlara İskele Urit Restoran’da kahvaltı düzenlendi.
 
        Kahvaltıya Urla Kaymakamımız Sayın Murat Sefa Demiryürek ve eşi Serpil Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Urla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı Mehtap Baydak, özel çocuklar ve aileleri katıldı.
 
        Son yıllarda engelliler konusunda devletin attığı ciddi adımların olduğunu vurgulayan Kaymakam Demiryürek: “ Evde bakım aylıklarımız var, engelli aylıklarımız var. Atılan tüm bu adımlar sosyal devleti hayata geçirmek anlamında çok önemli. Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin imkanlarını da mümkün olduğunca engellilerimizin menfaatleri doğrultusunda kullanmaya özen gösteriyoruz” dedi.
 
        Yarımada’nın ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Urla’ya özel eğitim okulu yapılması konusunda çalışmaların olduğunu dile getiren Demiryürek: “ Çeşmealtı’nda yeri tespit ettik imar durumunu Belediyemiz ile konuştuk. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yılki yatırım planında yer alması için gayretimiz var. Sadece Urla’nın değil Yarımada bölgesinin sorununu çözecek bir yatırım olduğunu düşünüyoruz. Sadece özel günlerde bir arada olmayalım, her türlü sıkıntınızda yanınızda olmaya özen göstereceğiz. Bu bizim aynı zamanda vazifemiz. Ne zaman isterseniz kapımızı çalabilirsiniz” sözlerine yer verdi.