2017/2018 İlköğretim Haftası Kutlama Programı Atatürk İlkokulu´nda yapıldı.
 
        Kutlama Törenine,  Kaymakamımız Önder Can, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, Urla Belediye Başkan Vekili Oben Sezer, İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürü İzzet GÜNDÜZ, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, okul müdürleri, öğrenci ve veliler katıldı
Açılış Konuşması Atatürk İlkokulu Müdürü Nimet ARAS tarafından yapıldı. Nimet ARAS ‘Okula başlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan sevgili öğrencilerimiz, sizler bizler için çok değerlisiniz. Öğrenin, öğretin, çalışın… Ama bunları yaparken oyunlarınızı ihmal etmeyin. Unutmayın, Oyun öğrenmenin en güzel, en eğlenceli yoludur.’ diyerek oyunun önemli olduğu vurgusunu yaptı.
 
        İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜZDÜZ konuşmasında  ‘Yenilenen öğretim programlarıyla da çocuklarımızın; öğrenmeyi öğrenen, Ana dillerinde iletişim becerileri gelişmiş, insiyatif alabilen, girişimci ve dijital yeterlilikleri gelişmiş bireyler olarak yetişmesini hedefliyoruz. Biz eğitimciler olarak evlatlarımızı 21. Yüzyılın gerektirdiği becerilerle donatılmış, kendisi ve toplumuyla uyum içinde, sorumluluklarını bilen, milli ve evrensel değerleri içselleştirmiş, özgüvenli bireyler olarak yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.’ diyerek Yenilenen Öğretim Programının amacını, hedefini belirtti.
Kaymakamımız Önder CAN, İlköğretim Haftası Programı ile birlikte Urla’ya ilk mesajını vererek  ‘Görev yaptığı her yerde eğitimin önceliği arasında olduğunu, eğitim  öğretim sezonunun başlamasıyla ben de göreve başladığını, çağımız bilim ve teknoloji çağı olduğunu, milli eğitim ve okullarımızın ülkemiz için büyük önem taşıdığını belirterek; eğitim ve öğretimin sadece okullarda olmadığına işaret etti, velilerin katkı ve desteği ile eğitimde başarının artacağını belirtti. Can, "Urla’mız eğitim ve öğretimde iyi durumda, daha da iyi yerlerde olması için yapacak çok işimiz var" diyerek konuşmasını sonlandırdı.
 
            Çocukların halk oyunu gösterileri, rontları, şarkıları ve  şiirleri ile renklenen İlköğretim Haftası Programında öğrencilere çalınan müziklere eşlik ederek eğlenceli saatler geçirdi.