İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ   ve Milli Eğitim Şube Müdürleri ile birlikte 2016-2017 Eğitim –Öğretim Yılının son gününde okullarımızı ziyaret ederek öğrencilerimizin karne heyecanını paylaştılar.
 
Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necim EROĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ŞİMŞEK öğrencilerimizin karne heyecanını paylaşmaya Atatürk İlkokulu anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine karneleri verildi.
 
Okul ziyaretleri Asiye Hüseyin Akyüz Bilim İlkokulu/Ortaokulu’yla devam etti. Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ 8. Sınıflar Merkezi Sistem Ortak Sınavında İlçe birincisi olan Asiye Hüseyin Akyüz Bilim Ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerini, akademik başarının yanında, sosyal, kültürel ve bilimsel gösterdikleri başarı için tebrik ettiler. Törende 8.Sınıflar Merkezi Sınavında tam puan alarak Türkiye 1. olan Eylül ERCAN’ a ve okul ikinci ve üçüncülerine karnelerini, Urla Kaymakamı karnelerini Murat Sefa DEMİRYÜREK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ ’ün elinden aldılar. Yelken Sporu, Optimis Küçük Erkekler dalında Türkiye 5.si olan Fahrican TATLICAN’a ve aynı Yıldız Kızlar dalında Türkiye 2. olan Özlem Öznur ÖZCAN’ a kupa ve madalyaları Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK tarafından verildi. Ardından 1. sınıf öğrencilerimizin karne heyecanları paylaşıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ 1. dönem 8. Sınıflar Merkezi Sistem Ortak Sınavında İlçemizde birinci olarak İzmir İlinde İlk 20 okullar arasında yer alan Asiye Hüseyin Akyüz Bilim Ortaokulu’nun başarı grafiğinin giderek yükseldiğine vurgu yaptı. İkinci Dönem de hem kendi puanını yükselttiğine, hem de okulunda Türkiye 1.si çıkarak başarısını taçlandırdığına değindi. Okulumuz öğrencilerinin akademik başarılarının yanında çok yönlü gelişmelerini sağlayan okul yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerine teşekkür etti. Buradan İmam Hatip Ortaokulu’na geçen Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ İmam Hatip Ortaokulu’nun karne törenini katıldılar. Karne töreninde konuşma yapan Okul Müdürü Nevzat IŞIK, 4+4+4 Eğitim Sistemine geçildiği yıl açılan ve ikinci mezunlarını bu yıl veren Urla İmam Hatip Ortaokulu’nun Türkiye derecesi çıkarmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtti. 8. Sınıflar Merkezi ortak Sınavda tam puan yapan, Türkiye birincisi olarak okulun adını duyuran İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Emre ÖNDES karnesini Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK’ in elinden aldı.İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ burada yaptığı konuşmasında kendisinin de İmam Hatip Ortaokulu’ndan mezun olduğunu belirterek öğrencilerimizin başarısıyla gurur duyduğunu söyledi. Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, katıldığı karne törenlerindeki konuşmalarında, öğrencilerimizin çok güzel bir coğrafyada yaşıyor olmalarından dolayı şanslı olduklarını ve tatilde bunun tadını çıkarmalarını söyledi. Onlara tatilde bol bol kitap okumalarını, doyasıya oynamalarını, spora ve özellikle yüzmeye zaman ayırmalarını ,tablet ve telefonlara hapsolmadan güzel bir tatil geçirmelerini önerdi. Katıldıkları tüm okul törenlerde Urla Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ öğrencilerimizin karne heyecanlarını paylaştı ve onlara iyi bir tatil geçirmelerini dilediler.