İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Kaymakamlık Makamı onayı ile 2016/2017 Eğitim- Öğretim yılında ilçemizdeki norm fazlası sınıf öğretmenlerimizi görevlendirerek okullarımızda Destek Eğitim Sınıfı çalışmalarının yaygınlaştırılmasını sağladı.
 
        Bu çalışmalar sayesinde okullarımızda öğrencilerimizin bireysel farklılıkları dikkate alınarak, öğrenme ihtiyaçları daha etkili bir şekilde karşılandı. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin hazırladığı Bireyselleştirilmiş Eğitim Programları ile kendi öğrenme hızlarına uygun, bire bir çalışmalar yaptılar. Bu sayede öğrencilerimiz, akademik ve sosyal anlamda ciddi boyutlarda gelişme gösterdiler.
 
        Öğrencilerimizin bu başarılarını ve öğretmenlerimizin özverili çalışmalarını kutlamak amacıyla 31.05.2017 Çarşamba günü Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde, İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzet GÜNDÜZ, Kamu Kurum ve Kuruluşları Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ile veliler katılımıyla bir program düzenlendi.
 
        İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İzzet GÜNDÜZ, Destek Eğitim Sınıflarının açılmasında her türlü teşvik ve desteği sağlayan İlçe Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK’e teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ara sınıflarda okuyan toplam 39 öğrenciye okuma- yazmaya öğretildiğinden bahsederken, bu çalışmaların özellikle 8. sınıf öğrencilerimizin girdiği Merkezi Sistem Ortak Sınavına da olumlu yansıdığını belirtti. Çalışmaların akademik başarının yanı sıra öğrencilerimizin özgüveninin artmasına, sosyal aktivitelere katılma ve okula gelme hususlarında daha istekli olmalarına, arkadaşları ile olumlu iletişim kurmalarına katkı sağladığına değinen İzzet GÜNDÜZ, özverili çalışmalarından dolayı Destek Sınıfında görevli tüm öğretmenlerimize teşekkür etti.
 
        İskele Ortaokulu öğrencisi Deniz KUTSAL, 80. Yıl Gazi Ortaokulu öğrencisi Hiranur Aleyna ÇAKIR konuşmalarında,  heyecanlarını ve Destek Eğitim Odalarında çalışmaktan duydukları mutluluklarını dile getirdiler. Perihan Mahmut Celalettin Demirgüreş İlkokulu Velisi Gülsen YAZICI çocuğuyla yaşadığı sıkıntıları paylaşırken önemli olan çocuğumun mutluluğu olduğunu belirtti. Urla’da oğluna sunulan eğitim imkânı için şanslı olduklarını belirterek teşekkür etti.
 
        Programda gösteri seçimleri öğrencilerin tercihine bırakılırken, konuşma güçlüğü yaşayan öğrencimiz Nazlı BAZ’ ın şiir okumak istemesi, kas gelişim güçlüğü yaşayan öğrencimiz Yiğit KARAGÖZ’ ün Zeybek Gösterisi yapmak istemesi zorlukların üzerine gitmenin olumlu sonuçlar doğurduğunun en güzel göstergesiydi. 3 senedir kimseyle konuşmayan, Destek Eğitim Sınıfı öğretmeni ile iletişimi sayesinde çevresindekilerle iletişime geçen öğrencimiz Nilay Sıdıka KIZMAZ  ‘Ne Olursan Ol, En İyisi Ol’ şiiri izleyicilere duygulu anlar yaşattı.
 
        Öğrenci, veli, öğretmen ve idarecilerin Destek Eğitim Sınıfı hakkında görüşlerinin yer aldığı slayt gösterisinde, bu çalışmaların devam etmesi vurgusu yapıldı.
 
       Program sonunda Destek Eğitim Sınıfında eğitim gören öğrencilere Başarı Belgesi ve hediyeler verilirken, görev alan öğretmenlerimize Teşekkür Belgesi takdim edildi. Belge töreni sonrasında duygu ve düşüncelerini paylaşan Urla Kaymakamı Sayın Murat Sefa DEMİRYÜREK; Eğitim yılı başında norm fazlası öğretmenlerimizin olduğunu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerimizle yapılan koordine neticesinde, norm fazlası öğretmenleri değerlendirmek, öğrenme güçlüğü çeken öğrencilere bireysel destek sağlamak amacıyla Destek Eğitim Sınıflarının yaygınlaştırılmasına karar verildiğini belirtti. Öğrencilerle bire bir ilgilenmenin önemine değinen İlçe Kaymakamı Murat Sefa DEMİRYÜREK, Destek  Eğitim Sınıfı çalışmalarını planlayan ve uygulayan yöneticilere, öğrencilere kendilerini değerli hissettiren ve özveri ile çalışan öğretmenlerimize ve asıl emek veren öğrenci velilerine teşekkür ederken, öğrencilerimizi yürekten kutladığını belirtti.
 
        Programın en güzel etkisi öğrencilerimizin özgüvenlerinin artması ve ‘Öğretmenim ilk defa başarı belgesi alıyorum’ diyen öğrencilerin mutluluklarıydı.