Türkiye Oryantiring Şampiyonası Urla Klazomenai 4. Kademe Yarışları başladı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen 1624 sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonası’nın açık bölümüne ise Urla ve İzmir’den 350 sporcu katılıyor.

Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi ve Urla Klazomenai Oryantiring Platformu işbirliğinde yapılan yarışlar Urla’da Jandarma Kavşağı’ndan Cumhuriyet Alanı’na kadar yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Kaymakamımız Önder CAN yaptığı konuşmada sporculara hoş geldiniz dedi. Bu şampiyonaya Türkiye'nin her yöresinden gösterilen büyük ilgiden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

İlk gün yarışları;

Türkiye Oryantiring Şampiyonası Urla Klazomenai 4. Kademe Yarışları’nın ilk günü Yağcılar Köyü yakınlarındaki Titus Feronia Tesisleri'nde start aldı. Kaymakamımız Önder Can ve Urla Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay Çelik’inde katıldığı, yarış startına çok sayıda Urlalı katıldı.

İki gün süren Türkiye Oryantiring Şampiyonası Urla Klazomenai 4. Kademe Yarışları’nın ödül töreni de gerçekleşti. Yarışmada dereceye giren sporculara Urla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenle madalyaları verildi.