Anayasal düzeni bozmaya, Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıkmaya yönelik silahlı terör örgütü FETÖ tarafından 15 Temmuz hain darbe girişiminin ve Türk Milletinin kahramanca direnişinin gelecek nesillerin zihninde yer edinmesi amacı ile “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anma töreni İlçemizde bulunan Yıldıztepe Şehitliğinde şehitlerimizi ziyaret ile başladı.
 
Anma Törenine Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK; İçişleri Bakanlığı Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli “Büro Personeli”  alımı yapılacağından, oluşturulan “İl Grupları Sözlü Sınav Komisyonu” nda 03-14 Temmuz 2017 tarihleri arası 12 (on iki) gün süre ile İzmir de görevlendirildiğinden katılamadı, yerine İlçe Kaymakamlığımıza Vekâleten bakan Güzelbahçe Kaymakamımız Hüseyin KULÖZÜ, Belediye Başkan V. Öğün ÜNAL, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan ŞAHİN, İlçe Jandarma Komutan V. Hüseyin ÖNAL, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, şehit ve gazi aileleri katıldı.
 
Anma töreni Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve İlçe Müftüsü Ali ÜNAL tarafından yapılan duanın ardından İlçemiz Çarşı Hoca Ali Camiin de öğle namazından önce şehitlerimiz için melid-i şerif okunması ile son bulmuştur.