30 Ağustos Zafer Bayramının 95’inci yıl kutlamaları Urla Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşti. Tören, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
 
Törene, Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, Urla Cumhuriyet Başsavcı Tuncay ÇELİK, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve Urla Halkı katıldı.
 
Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Yıldıztepe Şehitliği ziyaret edilerek, Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK ve Belediye Başkanı Sibel UYAR tarafından çelenk bırakıldı. Kutlamalar Kaymakamlıkta düzenlenen tebrikat töreni ve kokteyl ile son buldu.Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenin ardından Yıldıztepe Şehitliği ziyaret edilerek, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Garnizon Komutanı Albay Metin Eştürk ve Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından çelenk bırakıldı. Kutlamalar Urla Kaymakamlığında gerçekleştirilen tebrikat kabulü ve kokteyl ile son buldu.