Kaymakamımız Önder CAN’ın başkanlığında, Aralık ayı “Vatandaşla Buluşma Toplantısı” Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, ziraat odası, tarımsal kalkınma kooperatifleri, İzmir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Erçin GÜDÜCÜ, belediye tarım birimi, muhtarlar ve vatandaşlarımız katladılar.
 
Bu ayki toplantıda Urla Tarımının potansiyeli, sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.
 
İlçe Tarım Müdürü İbrahim YILMAZ Urla’nın tarımsal varlıklarının sayısal dökümü, 2017 yılında yapılan çalışmalar ve 2017 yılında üreticiye ödenen desteklemeler konusunda kısa brifinginin ardında konuşma yapan Kaymakamımız Önder CAN;
 
“Urla’nın 2018 yılı için eksiklerinin belirlenmesi, Kırsal Kalkınma Hibe Desteklerinden de faydalanarak daha modern tesisler kazandırılması, tarıma elverişli olup kullanılmayan arazilerinde tarıma kazandırılmasının öncelikli hedefleri” olduğunu belirtti.
 
Ayrıca, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim üyesi Gökhan ÖZERTEN ve Tolga UYSAL  da Tarım ve Teknoloji & Finansal Okuryazarlık konularında sunum yaptılar.