Uluslararası Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri kapsamında düzenlenen ve Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşen 5. Urla İGOR Yelken Yarışları Şampiyonası sona erdi.Bağbozumu şenlikleri kapsamında düzenlenen yarışlara 11 spor kulübü katıldı. Optimist, Techno 293, RSX, 420 olmak üzere 4 kategoride toplam 112 sporcu kıyasıya yarıştı.
 
13-19 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen yarışların ödül töreni Ali Rıza Mete Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü'nde gerçekleşti. Törene Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK de katıldı.
 
Urla sporla ve sporcusuyla güzel bir yer diyen, Kaymakamımız  Murat Sefa DEMİRYÜREK yaptığı konuşmada, "Geleneksel hale gelen bu yarışların gelecek yıllarda artan bir coşkuyla devam edeceğine inanıyorum. Bizler sporu geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Su sporları son yıllarda Urla’da gelişmeye başladı. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Çünkü 3 tarafı sularla çevrili bu şirin yarımada da su sporları artmalı ve önemi bilinmelidir. Yedi gün boyunca yarışarak ter döken tüm sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.