18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yılı dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni düzenlendi.
 
Törene Kaymakamımız Önder CAN, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Belediye Başkanı Sibel UYAR, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütleri ve Urla’lılar katıldı.
 
Anıta çelenk sunma ile başlayan tören program, saygı duruşu,  İstiklal Marşı’nın okunması ve Kaymakamımız Önder CAN’ın şeref defterini imzalamasının ardından Yıldız Tepe Şehitliği ziyareti ile devam etti.
 
Şehitlik ziyaretinden sonra Çeşmealtı Beyazevler Sitesinde Urla’nın ilk terör şehidi olan Osman Türkücü adına park açılışı gerçekleşti. Park açılışına Kaymakamımız Önder CAN, protokol üyeleri ve şehidimizin ailesi katıldı.
 
Şehit Osman Türkücü; Adıyaman’ın Kâhta İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapmakta iken bölücü terör örgütü Pkk ile çıkan silahlı çatışmada 14.05.1986 tarihinde şehit olmuştur.
 
Kaymakamımız Önder CAN 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü nedeniyle ilçemizde ikamet eden şehit aileleriyle kahvaltıda bir araya geldi.  Kahvaltıya Emekli Korgeneral A. Cahit SARSILMAZ, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, Jandarma Komutanı Binbaşı Eray ÇAKIR, Emniyet Müdürü Güray AKSÜT, kamu  kurum ve kuruluşları müdürleri, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevellit heyeti, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
 
Kahvaltının ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü kutlaması ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Urla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen program Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
 
Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerinin hazırlamış olduğu programa Kaymakamımız Önder CAN, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, Jandarma Komutanı Binbaşı Eray ÇAKIR, Emniyet Müdürü Güray Aksüt, protokol üyeleri, öğrenciler ve Urla’lılar katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın seslendirilmesinin ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve şiir okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere teşekkür plaketleri verildi.
 
Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” şiirini en güzel seslendirerek birinci olan Gülay Deviren ise şiiri okudu. Tören, öğrencilerin hazırlamış olduğu Şehitler sunusu ve drama gösterisi ile son buldu.