21 Eylül 2014 tarihinden bu yana Urla Kaymakamı olarak görev yapan ve İçişleri Bakanlığının 2017/345 sayılı kararnamesi ile Üsküdar Kaymakamlığına atanan Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK için  veda yemeği düzenlendi.
 
İskele Urit Restoran’da gerçekleşen yemeğe;  Emekli Genelkurmay Başkanı Hilmi ÖZKÖK, Devlet Eski Bakanı ve Belediye Meclis Üyesi Yılmaz KARAKOYUNLU, Kültür Eski Bakanı Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN, 22. Dönem Milletvekili Türkan MİÇOĞULLARI, Emekli Korgeneral Cahit SARSILMAZ, İYTE Rektörü Prof. Dr. Mustafa GÜDEN, Garnizon Komutanı Albay Erol ÇEVİK, Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK ve Urla Adliyesi'nde görev yapan Cumhuriyet Savcıları ve Hakimler, Dokuz Eylül Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN, Uzuanada Komutanı Deniz Albay Volkan TEKGÜL, Demre Belediye Başkanı Süleyman TOPÇU, İzmir Valiliği Yazı İşleri Müdürü Özlem GÖKÇE, İzmir SGK İl Müdürü Ekrem GÜLCEMAL, Limantepe Kazısı Başkanı Prof. Dr. Hayat ERKANAL, Kamu Kurum Ve Kuruluşlarının Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Üyeleri, Muhtarlar ve Urla’lılar katıldı.
 
Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK ilçemizde görev yaptığı süreyi anlatan kısa görüntünün ardından yapmış olduğu konuşasında; “Her gittiğim yerde vatandaşlarımızı bir arada tutmaya çalıştım. Hiç kimseyi ayırmadım. Görev yaptığım her yerde üç yıl değil ömür boyu kalacakmışım gibi hizmet etmeye çalıştım” dedi.
 
Kaymakamımız Murat sefa DEMİRYÜREK konuşmasına şöyle devam etti: “ 3 yıl çok güzel günler geçirdim Urla’da. Bizi devlet bilip, makamı çare bilip gelen herkesle elimden geldiğince, zamanım yettiğince ilgilenmeye çalıştım. Bu kapsamda Urlalılarla içten, samimi ilişkiler kurduğuma inanıyorum. Yine bu nedenledir ki Urla’yı ayrıca özleyip, hatırlayacağım. Gerek günlük hayatımda ve gerekse Devletimizin tevdi ettiği vazifeleri ikmal ederken kibire, gurura kapılmamaya ihtimam gösterdim. Aynı inançla hepimiz adına diliyorum ki; nefsimizi hiç etme mücadelesinde Allah yar ve yardımcınız olsun.
 
Urla çok önemli kişilere ev sahipliği yapıyor. Genelkurmay Başkanımız Hilmi ÖZKÖK, Bakanlarımız, Vekillerimiz, Sanatçılarımız hep bu güzel kentte hayatlarını sürdürüyorlar. İnşallah ben de emekli olduğumda Urla’ya geri dönüş yaparım. Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, Birim Amirlerimizle, Muhtarlarımızla birlikte görev yapmaktan her zaman mutlu oldum. Ben burada çok kaliteli, işinin ehli yöneticilerle çalıştım. Yakın çalıştığım, hepsi birbirinden değerli ekibimin özverili ve gayretli tutumlarından büyük destek aldım.
 
Şehit ve gazi yakınlarımız da bu gece burada. Biz görevimiz gereği anneler gününde annemizin yanında olamadık ama bütün anneler gününde Şehit annelerimizle bir arada olduk. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Her zaman belediyelerle samimi iş birlikleri gerçekleştirdim ve bunun da hiçbir zaman zararını görmedim, vatandaşımız da görmedi. Sayın Başkanımız Sibel Uyar ve ekibinden büyük bir samimiyetle işbirliği gördüm. Urla’nın daha güzel, vatandaşlarımızın daha rahat yaşamaları adına elimden gelen her şeyi yapmaya çalıştım. Sayın Başkan ve Meclis Üyelerinin oy birliğiyle ömrümün sonuna kadar saklayacağım bir Fahri Hemşehrilik Beratına nail oldum. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Urla Belediye Meclisi’nin aldığı karar ile Kaymakamımız Murat Sefa DEMİRYÜREK’e fahri hemşerilik beratı verilirken, düzenlenen törende Kaymakamımıza ayrıca Urla'nın sembolik anahtarı armağan edildi. 
 
Çalışma arkadaşları, sivil toplum kuruluşları ve Urlalılar tarafından Kaymakamımıza anı plaketleri ve hediyeler takdim edilirken; Urla Belediye Başkanı Sibel UYAR tarafıdan da nazardan korunmak için okunan en önemli ayetlerden olan Kalem Suresi’nin 51. ve 52. ayetlerinin bulunduğu bir Nur-i Nazar tablo hediye edildi.