Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Şehit Jandarma Üsteğmen Cemil Canan Çiçek Meydanı’nın açılışına Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Cemil Erdemir, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütleri, şehidin ailesi, dönem arkadaşları ve Urla halkı katıldı.
 
Şehit Üsteğmen Cemil Canan Çiçek Meydanı’nın açılış kurdelesini şehidin annesi Gülten Çiçek ve ağabeyi Vedat Çiçek yaptı.
 
ŞEHİTLERİMİZİN ADLARINI YAŞATMAYA ÖZEN GÖSTERİYORUZ

            Herkese nasip olmayacak bir makam diyerek konuşmasına başlayan Kaymakam Demiryürek: “Şehitlerimize sahip çıkmak millet olarak hepimizin sorumluluğu. En başta da biz yöneticilerin vebali diye düşünüyorum. Bu kapsamda Urla’da ikamet eden bütün şehit ailelerimizle şehitlerimizin şehadet yıldönümlerinde bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Devlet olarak, idare olarak onları unutmadığımızı bir kez daha beyan ediyoruz. Ailelerin hepsinde çok büyük bir vatan sevgisi, millet aşkı görüyoruz. Urla ile ilgili olan, Urla’da ikamet eden bütün şehitlerimizin adlarını parklarda, sokaklarda, caddelerde yaşatmaya özen gösteriyoruz” dedi.
 
CUMHURİYET’İN BEKÇİLERİYİZ 

            Meydan açılışında konuşan Başkan Sibel Uyar: “Laik, demokratik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün bu değerleri başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizin kanıyla yazılmıştır. Bugüne kadar bu vatan için canını feda etmiş tüm şehitlerimizi canı gönülden anarken sayın şehidimize de Allah razı olsun diyorum. İyi ki varlar. Bizler de Cumhuriyet’in bekçileriyiz. Gerekirse bizde bu yolda can vereceğimize inancımla hepinize hayırlı olsun diyorum” ifadelerine yer verdi.
 
Şehidin dönem arkadaşı olan Yusuf Güneş: “Arkadaşımızın adı burada sonsuza dek yaşayacak. Vatan bölünmemiş ve al bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa onun ve onun gibi kahraman şehitlerimizin sayesindedir. Vatan, millet ve bayrak uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Bütün kahramanlarımızın aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.
 
Şehidin ağabeyi Vedat Çiçek, kardeşini unutmadıkları ve anısını yaşattıkları için Kaymakam Murat Sefa Demiryürek ve Başkan Sibel Uyar’a teşekkür etti.