Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde yürütülen, ilimizde İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız Hanımefendi tarafından sürdürülen, Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri “Urla Buluşması” Kaymakamımız Önder CAN’ın eşi Uzm.Dr.Beray CAN’ın ev sahipliğinde Kaymakamlığımızın desteği, Urla Gönül Elçilerinin organizasyonu ile Atatürk Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Urla Sahnesinde gerçekleşti.
 
            Toplantıya Kaymakamımız Önder CAN, Eşi Uzm.Dr Beray CAN, Belediye Bakan V. Seda ÖZTÜRE, Cumhuriyet Başsavcısı Tuncay ÇELİK, Rektör Yrd. Prof. Dr Gamze TANOĞLU, 21.Dönem Milletvekili Ayşe GÜROCAK, 22. Dönem Milletvekili Türkan MİÇOĞULLARI, siyasi parti temsilcileri ve kadın kolları, kamu kurum ve kuruluşları Müdürleri, sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve Urlalılar katıldı.
 
            Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından 250’e yakın kişinin katılım sağladığı toplantımız, Kaymakamımız Önder CAN’ın eşi Uzmn. Dr. Beray CAN’ın konuşması ile başladı. Urla’da Gönül Elçilerinin faaliyetlerinin ve "Okuyorum, büyüyorum", "Sıfır atık", "Yanımda Ol", "Mobil KETEM" ve Ağaçlandırma projelerinin devam ettiğini ifade eden Dr. Beray CAN projeler hakkında bilgilendirmede bulundu. Dr. Beray Can ilçede 11 Çocuğun Koruyucu Aile Hizmetinden yararlandığı ve bu sayının artması gerektiğini ifade etti.  
 
Yoğun ilgi gören toplantımızın asıl amacı olan “Koruyucu Aile” hakkında İzmir Aile, Çalışma  ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Evlat Edinme ve Koruyucu Aile Şube Müdürü Hasan Özdemir, Koruyucu Aile hizmeti ve yeni yönetmelikle ilgili bilgilendirmede bulundu.
 
            Kaymakamımız Önder CAN da yaptığı konuşmada Urla da bir farkındalık yaratmaya gayret ettiklerini, koruma altındaki çocuklarımızın sağlıklı ailelere ihtiyacı olduğunu, iyi bir eğitim almaları, suça bulaşmamaları için onlara sahip çıkmamız gerektiğini, toplantıya katılanların çevrelerinde bulunan herkese konuyu duyurulması konusunda yardımlarını ve desteklerini beklediğini dile getirdi.
 
            Urla Sanat Sokağında çekilen “Çığlık” filminin gösteriminin ardında toplantıya katılan konuklardan koruyucu aile olmak isteyenlerin başvurusu alındıktan sonra Halk Eğitim Merkezi Bülent Köfter bahçesinde kursiyerlerinin el emekleri ve okullarımızda öğrencilerimiz tarafından yapılan atık sergisi ziyaret edildi. Gelen misafirlerimize ikramda bulunuldu.