İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama Ve İşbirliği Komisyonu Toplantısı Kaymakamımız Sayın Murat Sefa DEMİRYÜREK başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Urla Belediye Temsilcisi Derya ÇAĞAN, Teftiş Kurulu Başkanı Kemal KOYUN, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet GÜNDÜZ ile İlçe Tarım Müdürü, İlçe Spor Müdürü, Cezaevi Müdürü, Türk Kadınlar Birliği Başkanı ve Okul Müdürleri katıldı. Halk Eğitim Müdürü  Burhanettin KARABUDAK 2016 yılı faaliyetleri ile ilgili  “ 162 mesleki ve teknik, 112 sosyal ve kültürel, 17 okuma – yazma kursu olmak üzere 291 kurs açıldığını ve bu kurslardan; 3555 kadın, 2108 erkek toplam 5663 kursiyerimizin yararlandığını” belirtti.
 
Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında örgün eğitim kurumlarında 26 kurs açılarak 422 öğrencimizin bu kurslarda halk oyunları, drama, satranç vb. etkinliklere katıldığı belirtildi.
 
Halk Eğitimi Müdürü Burhanettin KARABUDAK’ın bilgilendirmesi sonrasında 2017 yılı İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlaması için katılımcılar görüş ve önerilerini belirtti.