URLA KAYMAKAMI MURAT SEFA DEMİRYÜREK’İN “15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ” MESAJI.
 
        Geçen yıl bugün tarihi boyunca kendi sancağı altında hür ve bağımsız olarak varlığını sürdürmüş milletimiz bir işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı.
 
        Eli kanlı yabancı servislerin çok uzun yıllardır en ince detaylarına kadar planladıkları bir senaryo bütün acımasızlığı ve kahpeliğiyle uygulanmak istendi.
 
       Milletin meşru temsilcilerini bertaraf ederek, kıymeti kendinden menkul, kirli bir organizasyona ülkeyi devretmeyi hedefleyen bu kurgunun öngörmediği/ öngöremediği bir gerçek vardı.
 
        “Türk’e boyunduruk vurulamazdı”.
 
        Milletin kendisine tevdi ettiği emanete, büyük bir cesaret, feragat ve özgüvenle sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı tarihi çağrı üzerine meydanlara inen halkımız eşine tarihte az rastlanılan büyük bir destana imza attı.
 
        Üzerlerinde bir çakı dahi bulunmayan on binler, aslında Dünyanın en şerefli ordusuna ait olan ve uzun yıllardır uygulanan sinsi planlarla hain örgüt tarafından gasp edilmiş bulunan tankların, helikopterlerin ve uçaklarının karşısına çıktılar.
 
        Kurmay kadrolarıyla her türlü planlamayı yaptıklarını sanan gafiller, bu mazlum milletin konu devlet, konu bayrak, konu vatan olunca her türlü fedakârlığa katlanacağını atlamışlardı.
 
        O gece 250 vatan evladı şehadet şerbetini içerek Hak’ka yürüdüler.
 
        Aynı azim ve kararlılık içerisinde sokaklara dökülen binlerce şehadet sevdalısı da gazi oldu.
 
        Sonuçta ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden döndü.
 
     15 Temmuz Hain Darbe girişiminin yıl dönümünde, bu toprakları bizlere vatan yapan ve vatan olarak kalmasını sağlayan bütün şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
 
        Ruhları şad, mekânları cennet olsun.